Folkpartiet- landsförrädare

Att de så kallade ”liberalerna” hela tiden var ett wild card där hälften av medlemmarna stod på sossarnas sida och hälften på… någon eventuell annan sida, det är ju ingen nyhet. Lämpligast hade verkligen varit att låta dem falla ur riksdagen, eftersom de inte klarat av att tala om vad de faktiskt har för mål.

Nu har de helt öppet blivit tillsagda av främmande makt att inte samarbeta med Sverigedemokraterna- och helt öppet nickat och sagt ”Ja mamma”.

Istället för att försöka gå efter Sveriges väl, ser Folkpartiet till att helt öppet lyda EU-gruppen Renew Europe. De verkar för främmande makts intressen istället för svenska väljares.

Om inte det är landsförräderi, vete fan vad som kan vara det.

Vill du stödja mitt arbete? Swish: 0730467053

Detta inlägg publicerades i Samhället och Skamhället, Vlogg och märktes , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s